ניכור הורי ביטול מזונות

ביטול דמי מזונות

ניכור הורי ביטול מזונות

בתי המשפט בישראל רואים את טובתם של הילדים בכל הנוגע לדמי מזונות, אך כאשר דמי המזונות מהווים פגיעה כלכלית לצד המשלם ניתן להגיש בקשה לבית המשפט לביטול דמי מזונות או להפחתה שלהם אך יש צורך להוכיח שינוי נסיבות מהותי.

הגשת בקשה לביטול או הפחתת דמי מזונות

כאשר אתם ניגשים להגיש תביעה לביטול או הפחתת דמי מזונות, כדאי שיהיה לכם ליווי משפטי מקצועי שיסייע לכם בהגשת הבקשה לבית המשפט. משרד עורכי דין המתמחה בדיני משפחה יספק לכם את הכלים המשפטיים להגשת הבקשה בצורה מסודרת ועניינית, על מנת להגדיל את הסיכוי שבית המשפט יאשר לכם את הבקשה.

תשלום דמי מזונות בתקופת משבר הקורונה

מתקשים בתשלום המזונות? יש מה לעשות אין ספק שלקורונה יש השפעה ישירה על תשלום דמי המזונות אבות שפוטרו או הוצאו לחל"ת, או שהעסק שלהם סגור כבר תקופה ארוכה חווים ירידה משמעותית או אובדן מלא של הכנסה.

חלקם מתקשים לעמוד בתשלום מזונות הילדים, מעבירים סכום נמוך יותר ממה שהם חייבים בו, או לא משלמים כלל בטענה כי אינם יכולים. מן הצד השני, אימהות שהמשמרות על הילדים נמצאת אצלן צריכות את כספי המזונות כדי לכלכל את הילדים, כי הקורונה הרי לא מונעת את הצורך להמשיך ולשלם חשבונות ולקנות אוכל הביתה. זה נכון עוד יותר אם גם הן חוות קושי כלכלי לנוכח המצב.

אז מה עושים ואיך מתמודדים עם המצב?
המצב הטוב ביותר הוא אם ההורים יכולים ומצליחים להידבר, לשתף פעולה זה עם זו ולהימנע מקטנוניות, בוודאי בזמן משבר כלכלי כל כך קשה.

ניתן לחשוב על פתרונות יצירתיים כמו: צמצום הוצאות לא חיוניות, דחיית תשלום למועד שבו האב יתייצב כלכלית, חלוקת סכום המזונות
לתשלומים ועוד.

חשוב לזכור, כי פרט לדחיית תשלום ולצמצום ההוצאות, ניתן גם לייצר, בדרכים מקוריות ויצירתיות, הכנסות נוספות, קבועות או זמניות שיסייעו לצלוח את התקופה הלא פשוטה הנוכחית.

ואם בכל זאת, לא ניתן להגיע להבנות והסכמות, ניתן לפנות לבית המשפט בבקשה להפחתת דמי המזונות או לאכיפת התשלום שלהם וכל מקרה ייבחן לגופו.

אם אתם חווים קושי כלכלי ומתלבטים איך נכון וכדאי להתמודד עם המצב הנוכחי, אתם מוזמנים לדבר איתי ואשמח לסייע לכם.

דנה יצחק פיקר משרד עו"ד מציע ליווי משפטי לביטול/הפחתה דמי מזונות

דנה יצחק פיקר משרד עו"ד מתמחה בדיני משפחה ונחשב לאחד המשרדים המובילים כיום בתחום. צוות עורכי הדין של המשרד מסייע ללקוחות בניסוח בקשות לביטול או הפחתה של דמי מזונות ומספק שירות אמין ומקצועי לייצוג משפטי בבתי המשפט לצורך ביטול הסכמים בין זוגות מתגרשים.

לפנייה לדנה יצחק פיקר משרד עו"ד, השאירו את הפרטים האישיים שלכם בטופס רישום פרטים באתר ונציג המשרד ייצור איתכם קשר בהקדם. בהצלחה!

עוד מאמרים

עורך דין לענייני גירושין

איך מונעים ניכור הורי?

איך מונעים ניכור הורי? איך מונעים ניכור הורי? ניכור הורי זוהי תופעה המתרחשת כאשר ילדים להורים גרושים או פרודים מפגינים יחס עוין וחוסר נכונות ליצירת

עורך דין לענייני גירושין

איך להתגונן מהאשמה על ניכור הורי

איך להתגונן מהאשמה על ניכור הורי  ניכור הורי היא תופעה ההולכת וגוברת בימים אלו. מדובר במצב בו הורה אחד מסית את הילדים המשותפים כנגד ההורה

ייעוץ בחינם

דילוג לתוכן