תחומי התמחות
דיני משפחה
דיני משפחה ומעמד אישי
זוגות חד מיניים
זוגות חד מיניים

דיני גירושין

 
אם אתם מתכננים להתגרש, אתם תשמעו את המושג "דיני גירושין" עוד פעמים רבות למדי בתקופה הקרובה. למעשה, אתם עלולים לשמוע אותו כל כך הרבה, שכדאי, לפני הכל, שתבינו במה מדובר.

ולא, אנחנו לא אומרים שזה אמור להשפיע עליכם לכאן או לכאן בהחלטה להיעזר בשירותיו של עורך דין לתיקי גירושין, אנחנו רק אומרים שישנם מספר דברים שחשוב שתדעו!

דיני המשפחה הם התחום המשפטי העוסק במעמד האישי של האדם (מהאספקטים השונים וביניהם, הדת, ההורות, הנישואין והגירושין) וכל אותם הזכויות והחובות החלים על אדם ונובעים ממעמדו המשפחתי. ייחודם של דיני המשפחה בישראל על פני תחומי המשפט הישראלי האחרים נעוץ במקורות הדין, ולכן, ערכאות השיפוט העוסקות בו נקבעות על פי השתייכותם הדתית של הצדדים. במקביל לערכאות הדתיות (בתי הדין הרבניים, למשל), מתנהלת חקיקה אזרחית (בתי הדין למשפחה) שלרשותם, בתחומי סמכות שיפוטית מסוימים, עומדות סמכויות שיפוט המקבילות לאלה שעומדות לרשות בתי הדין הדתיים. בתחומי חפיפה אפשרית אלו, מתנהל מרוץ הסמכויות, שלעיתים, עשוי לקשור את תוצאת ההליך המשפטי עבור המתדיינים בבחירת הערכאה המתאימה.
 

מרוץ הסמכויות ונגיעתו לעניין דיני גירושין


במרבית מקרי הגירושין, מרוץ הסמכויות מתרחש בין בני הזוג הפרודים, בתחילת הליך הגירושין. זאת, מאחר וסכסוכים משפחתיים המגיעים לכדי גירושין שייכים לאותם תחומי חפיפה שיכולים להיות מובאים גם בפני בתי המשפט לענייני משפחה וגם בבית הדין הדתי הרלוונטי לבני הזוג. למרות שעל פי חוק שיפוט בתי דין רבניים (נישואין וגירושין), תשי"ג-1953 - "עניני נישואין וגירושין של יהודים בישראל אזרחי המדינה או תושביה יהיו בשיפוטם הייחודי של בתי דין רבניים", סמכויות השיפוט של בתי הדין הרבניים מתרחבות לדיון בנושאים נוספים הנובעים מתביעות הגירושין, כדוגמת דמי המזונות ו / או חלוקת הרכוש. חשוב לציין, כי הסמכויות לדון בנושאים אלה, נתונה גם לבתי משפט לענייני המשפחה. הבעיה העיקרית העולה מהעניין, היא כי במקרה שבו ערכאה אחת מתחילה לעסוק בתביעה כזו, על הערכאה השנייה מוטל האיסור לעסוק בה, ולא משנה באיזה עורך דין לגירושין (טוב ככל שיהיה) תהיו מלווים.
 

האם ניתן לוותר כליל על שירותיו של עורך דין לתיקי גירושין?


נהפוך הוא, דווקא מאחר והמדובר במרוץ הסמכויות הנוגע לענייני גירושין, עורך דין מנוסה המתמחה בתחום יכול לגבש אסטרטגיה נכונה ולסייע לכם לבחור בערכאה הנכונה שבה יש לכם את הסיכוי להפיק את התוצאות הטובות ביותר עבורכם. למרות שקיימים תחומים בהם ייצוג עצמי הוא אופציה תקפה (כדוגמת בתי דין לתעבורה, למשל), בתחום דיני גירושין, אין לכם את הפריבילגיה לטעות, מאחר והמדובר בעתידכם, במצבכם הפיננסי והנפשי, ובדרך שבה תיראנה השנים הבאות של חייכם.
 
הסכמים
הסכמים
יפוי כח מתמשך
יפוי כח מתמשך
צוואות וירושות
צוואות וירושות
דיני גירושין
 
פגישת ייעוץ
השאירו פרטיכם לתאום פגישה, בה נוכל לבדוק מהי דרך הפעולה המשפטית הטובה ביותר עבורכם.
משרד עו"ד דנה יצחק פיקר
ויצמן 42 (בית יתיר) כפר סבא 424716
נחל אלכסנדר 18 צור יצחק 4580800
טל': 074-708-71-22

פקס: 09-9670999
 
דוא"ל:  dana@dyp-adv.co.il
עיצוב גרפי: סטודיו עדנה ריקלין  •  מפת האתר  •  הצהרת נגישות