דיני גירושין

דיני גירושין

אם אתם מתכננים להתגרש, אתם תשמעו את המושג "דיני גירושין" עוד פעמים רבות למדי בתקופה הקרובה. למעשה, אתם עלולים לשמוע אותו כל כך הרבה, שכדאי, לפני הכל, שתבינו במה מדובר.

ולא, אנחנו לא אומרים שזה אמור להשפיע עליכם לכאן או לכאן בהחלטה להיעזר בשירותיו של עורך דין דיני גירושין, אנחנו רק אומרים שישנם מספר דברים שחשוב שתדעו!

דיני המשפחה הוא תחום המשפטי העוסק בין היתר במעמד האישי של האדם (מהאספקטים השונים וביניהם, הדת, ההורות, הנישואין והגירושין) וכל אותם הזכויות והחובות החלים על אדם ונובעים ממעמדו המשפחתי. ייחודם של דיני המשפחה בישראל על פני תחומי המשפט הישראלי האחרים נעוץ במקורות הדין, ולכן, ערכאות השיפוט העוסקות בו נקבעות על פי השתייכותם הדתית של הצדדים. במקביל לערכאות הדתיות (בתי הדין הרבניים, למשל), מתנהלת חקיקה אזרחית (בתי המשפט לעינייני משפחה) שלרשותם, בתחומי סמכות שיפוטית מסוימים, עומדות סמכויות שיפוט המקבילות לאלה שעומדות לרשות בתי הדין הדתיים. בתחומי חפיפה אפשרית אלו, מתנהל מרוץ הסמכויות, שלעיתים, עשוי לקשור את תוצאת ההליך המשפטי עבור המתדיינים בבחירת הערכאה המתאימה.

מרוץ הסמכויות ונגיעתו לעניין דיני גירושין

במקרי גירושין בארץ , חל מרוץ סמכויות המתרחש בין בני הזוג הפרודיםהמעוניינים להתגרש, זאת, מאחר וסכסוכים משפחתיים המגיעים לכדי גירושין שייכים לאותם תחומי חפיפה שיכולים להיות מובאים גם בפני בתי המשפט לענייני משפחה וגם בבית הדין הדתי הרלוונטי לבני הזוג. למרות שעל פי חוק שיפוט בתי דין רבניים (נישואין וגירושין), תשי"ג-1953 – "עניני נישואין וגירושין של יהודים בישראל אזרחי המדינה או תושביה יהיו בשיפוטם הייחודי של בתי דין רבניים", סמכויות השיפוט של בתי הדין הרבניים מתרחבות לדיון בנושאים נוספים הנובעים מתביעות הגירושין, כדוגמת דמי המזונות ו / או חלוקת הרכוש. חשוב לציין, כי הסמכויות לדון בנושאים אלה, נתונה גם לבתי משפט לענייני המשפחה. הבעיה העיקרית העולה מהעניין, היא כי במקרה שבו ערכאה אחת מתחילה לעסוק בתביעה כזו, על הערכאה השנייה מוטל האיסור לעסוק בה.

לכן רצוי לפנות בהקדם האפשרי לעו"ד העוסק בתחום על מנת שיאים עבורכם את האסטרטגיה הנכונה ביותר עבורכם.

האם ניתן לוותר כליל על שירותיו של עורך דין לתיקי גירושין?

נהפוך הוא, דווקא מאחר והמדובר במרוץ הסמכויות הנוגע לענייני גירושין, עורך דין מנוסה המתמחה בתחום יכול לגבש אסטרטגיה נכונה ולסייע לכם לבחור בערכאה הנכונה שבה יש לכם את הסיכוי להפיק את התוצאות הטובות ביותר עבורכם. תחום דיני גירושין, אין לכם את הפריבילגיה לטעות, מאחר והמדובר בעתידכם, במצבכם הפיננסי והנפשי, ובדרך שבה תיראנה השנים הבאות של חייכם.

תחומי עיסוק המשרד

עוד מאמרים

כיצד מתרחש ניכור הורי מצד האם?

כיצד מתרחש ניכור הורי מצד האם?

ניכור הורי מצד האם כיצד מתרחש ניכור הורי מצד האם? בכדי לדעת כיצד מתרחש ניכור הורי מצד האם, תחילה חשוב להבין מהו בכלל ניכור הורי?

איך מונעים ניכור הורי?

איך מונעים ניכור הורי?

איך מונעים ניכור הורי? איך מונעים ניכור הורי? ניכור הורי זוהי תופעה המתרחשת כאשר ילדים להורים גרושים או פרודים מפגינים יחס עוין וחוסר נכונות ליצירת

ייעוץ בחינם

דילוג לתוכן