.

הליך גישור במשפחה

 

על הליך גישור במשפחה בכלל וסביב גירושין בפרט


הליך גישור במשפחה יכול להיות בין אחים או הורים וילדיהם בגילאים שונים ולאפשר מענה לסכסוכים במשפחה המורחבת או המצומצמת. הליך גישור במשפחה השכיח ביותר הוא גישור סביב גירושין בהסכמה לשם חלוקת רכוש וסיכום הסדרי המשמורת והראייה וקביעת דמי מזונות. בסיס הליכי הגישור בגירושין מתבסס על החקיקה והפסיקה בנושא, לדוגמא, חוק יחסי ממון וחוק האפוטרופסות כמו גם חזקת הגיל הרך וכדומה. בגישור משפחתי רגיל החקיקה פחות רלוונטית בדרך כלל. עם זאת לעיתים סכסוכי משפחה מתקיימים סביב צוואות וירושות ואז ישנם חוקים רחבים יותר הרלוונטיים אף הם.
 

כולם יכולים לנצח במשחק הזה


רבים נדרשים דווקא סביב פרידה וגירושין להליך גישור במשפחה. כשמדובר על הליך גישור משפחה בגירושין, הוא נועד לאפשר לצדדים לעמוד על רגליהם בסוף התהליך. הכוונה לא רק לעמוד על הרגליים, מבחינה כלכלית, אלא גם לעמוד על הרגליים מהבחינה הרגשית בהתנהלות מול הילדים והצד השני. הליך גישור משפחתי אחרי הגירושין נועד לאפשר להורים להבין שהניצחון שלהם בסכסוך הוא גם הניצחון של הצד השני. להבין שלא מדובר על משחק סכום אפס. כאשר זוגות נפרדים במקרים רבים הם מפסיקים לתקשר באופן ישיר. כאשר הילדים הופכים להיות אלו שמעבירים את המסרים ונשאבים לתוך הסכסוך.
 

גילוי אחריות ומעורבות של שני ההורים


הליך גישור משפחתי סביב פרידה והסדרי משמורת נועד להביא לכך שכל הורה יהיה אחראי על עצמו ועל מעשיו, בנוסף לאחריותו באופן חלקי לעולמם של הילדים והטיפול בהם. הליך גישור משפחה מנסה להניע מעורבות חזקה של שני הצדדים בקבלת ההחלטות בניהול חיי הילדים. ששני הצדדים יראו את עצמם מחויבים להסדרי המשמורת והראייה ולהיות מעורבים באופן פעיל בגידול וחינוך הילדים מבחינה כלכלית ורגשית. הליך גישור במשפחה יכול לבנות מנגנונים לשיתוף פעולה בן הצדדים תוך אימוץ דפוסי התנהלות מיטביים.
 

הליך גישור במשפחה עם עו"ד לענייני גירושין ומגשרת מקצועית ומנוסה


אם את או אתה לקראת גירושין ורוצה להתקדם בצורה תרבותית ככל האפשר באמצעות הליך גישור במשפחה. משרד עו"ד דנה יצחק פיקר מתגאה במתן שירותים משפטיים איכותיים ומקצועיים בשקיפות מלאה ובעורבות מלאה של הלקוח בכל שלב והחלטה. המשרד מתמחה בדיני משפחה ומעמד אישי, חוזים, נדל"ן, נזיקין והוצאה לפועל.
 
תחומי התמחות
דיני משפחה
דיני משפחה ומעמד אישי
זוגות חד מיניים
זוגות חד מיניים
הסכמים
הסכמים
יפוי כח מתמשך
יפוי כח מתמשך
צוואות וירושות
צוואות וירושות
הסכם ממון
 
פגישת ייעוץ
השאירו פרטיכם לתאום פגישה, בה נוכל לבדוק מהי דרך הפעולה המשפטית הטובה ביותר עבורכם.
משרד עו"ד דנה יצחק פיקר
ויצמן 42 (בית יתיר) כפר סבא 424716
נחל אלכסנדר 18 צור יצחק 4580800
טל': 074-708-71-22

פקס: 09-9670999
 
דוא"ל:  dana@dyp-adv.co.il
עיצוב גרפי: סטודיו עדנה ריקלין  •  מפת האתר  •  הצהרת נגישות