הסכם ממון בין ידועים בציבור
  

בני זוג אשר מנהלים חיי זוגיות משותפים, חיי אישות כבעל ואישה ומנהלים משק בית משותף יחשבו על-פי החוק בישראל כידועים בציבור. ידועים בציבור בהרבה מקרים הם זוגות שהקשר שלהם הוא פרק ב' שלהם בחיים, אך כיום ניתן לראות שינוי דרמטי באחוז הזוגות הצעירים בישראל, המחשיבים את עצמם כזוג לכל דבר ללא נשואים ומגדלים ילדים ביחד ומנהלים משק בית משותף.
 
בנוסף לכך, ישנם זוגות בישראל אשר אינם יכולים להיחשב כנשואים בגלל חוקי המדינה ועל כן הם ייחשבו כידועים בציבור במידה ועומדים בקריטריונים העיקריים של יחסי אישות וניהול משק בית משותף. זוגות הידועים בציבור אינם נמצאים בתוך מסגרת מוסד הנישואים, אבל בדומה לזוגות נשואים גם הם יכולים לחתום על הסכם ממון אשר יבטיח את הזכויות הכלכליות של כל צד. הזכויות הכלכליות של כל צד בהסכם יהיו מוסכמות למקרה ותיהיה פרידה ויבטיחו את חלוקת העיזבון בצורה מסודרת ליורשים במידה ואחד מבני הזוג או שניהם נפטרים. הסכם ממון זה נקרא - 'הסכם לחיים משותפים' או הסכם ממון בין ידועים בציבור. 
 

הסכם ממון ידועים בציבור והקשר לצוואה וירושה 

 
כאשר זוג מגיע לשלב עריכת הסכם ממון ידועים בציבור, חשוב שיידע כי ניתן לקשר בין הסכם הממון לבין חלוקת העיזבון בין היורשים החוקיים כאשר אחד מבני הזוג נפטר או שניהם. אם כן, ניסוח הסכם הממון בין ידועים בציבור הוא רלוונטי גם לצאצאים של בני הזוג ויש להתייחס לנושא הזה בכובד ראש. 
 

חתימה על הסכם ממון עם עורך דין לדיני משפחה 

 
קיבלתם החלטה סופית לחתום על הסכם ממון בין ידועים בציבור? משרד עורכי הדין דנה יצחק פיקר ילווה אתכם בכל שלבי הניסוח של ההסכם ועד לשלב החתימה. צוות משרד עורכי הדין דנה יצחק פיקר כולל מומחים בתחום דיני המשפחה עם ניסיון רב בניסוח הסכמי ממון לידועים בציבור. 
 

דנה יצחק פיקר משרד עו"ד מציע - ניסוח הסכם ממון בין ידועים בציבור

 
לתיאום פגישה עם עורך דין מקצועי אצלכם בבית או במשרד עורכי הדין דנה יצחק פיקר, התקשרו עכשיו למספר הטלפון של המשרד וקבעו יום ושעה המתאימים לכם ביותר בכדי להתחיל בתהליך ניסוח הסכם הממון שלכם. 
 

תחומי התמחות

דיני משפחה

דיני משפחה ומעמד אישי

זוגות חד מיניים

זוגות חד מיניים

הסכמים

הסכמים

יפוי כח מתמשך

יפוי כח מתמשך

צוואות וירושות

צוואות וירושות

 

פגישת ייעוץ

השאירו פרטיכם לתאום פגישה, בה נוכל לבדוק מהי דרך הפעולה המשפטית הטובה ביותר עבורכם.
משרד עו"ד דנה יצחק פיקר
ויצמן 42 (בית יתיר) כפר סבא 424716
נחל אלכסנדר 18 צור יצחק 4580800
טל': 074-708-71-22

פקס: 09-9670999
 
דוא"ל:  dana@dyp-adv.co.il
עיצוב גרפי: סטודיו עדנה ריקלין  •  מפת האתר  •  הצהרת נגישות