הסכם ממון

הסכם ממון

מאוהבים עד למעל קצות אוזניכם בבן / בת הזוג שלכם?
בטוחים ש ז ה ו, מצאתם את האדם שאיתו תרצו לבלות את שארית חייכם,
ומכאן, הכל יהיה רק פרחים, פרפרים וקשתות בענן?

אנחנו לא רוצים להוציא לכם (במיוחד לא כרגע, כשאתם בטוחים שהעתיד שלכם כולו ורוד) את הרוח מהמפרשים, אבל אחוז גבוה של הנישואין מסתיימים בגירושין. כך שבמיוחד אם אתם מגיעים לשותפות הזוגית הזו עם רכוש או כסף משלכם, חשוב שתקראו קצת על הסכם ממון בין בני זוג.
 

מהו הסכם ממון?


נישואין עלולים להסתיים בשתי דרכים אפשריות – גירושין או מוות של אחד משני בני הזוג.  הסכם ממון הוא ההסכם המסדיר את עניין הממון במקרים בהם גירושין מנתקים את הקשר הזוגי. דבר חשוב שרבים נוטים להתבלבל בנוגע אליו הוא כי לא ניתן לקבוע בהסכם ממון הורשת רכוש שנעשית במסמך שאינו צוואה, לכן, רצוי לערוך צוואה, במקביל לעריכת הסכם ממון, זאת מאחר והסכם הממון עוסק במערכת היחסים הרכושית של בני זוג בעודם בחיים, כלומר, עוסקת באופן שבו הם יחלקו את רכושם במקרה של פקיעת הנישואין (פרידה), ואילו צוואה עוסקת בחלוקת רכושו של אדם לאחר שהלך לעולמו. לעיתים קרובות, הסכם ממון בין בני זוג חוסך מהצדדים הנוגעים בדבר את ההליכים המשפטיים מיותרים וקרים, שכן, ההסכם עצמו נוקב באופן שבו יש נהוג במקרה של פרידת בני הזוג. חשוב גם לדעת, כי הסכם  ממון שנערך כאשר בני זוג נשואים  צריך להיות מאושר על ידי בית המשפט.
 


מקרים בהם חשוב לערוך הסכם ממון לפני הנישואין או במהלכם

 

על מנת להימנע מהליכים משפטיים לא נעימים או לחסוך התדיינויות מיותרות בבתי משפט, קיימים מספר מקרים שבהם לא קיים כל ספק בצורך בעריכת הסכם ממון בין שני בני הזוג הנישאים / נשואים:

במקרים בהם אחד ממבני הזוג מקבל נכס במתנה מהוריו, והם מעוניינים, כי במקרה של גירושין, הנכס יישאר ברשותו והוא לא יצטרך לחלוק בו עם בן או בת הזוג.
בזוגיות שנייה (פרק ב'), וזאת, על מנת להבטיח את זכויותיהם של הילדים מהנישואין הקודמים ברכוש ובממון.
כאשר קיים חוסר איזון במצבם הכספי של בני הזוג והצד שמביא איתו נכסים רוצה להבטיח כי הנישואין הללו אינם מתרחשים אך ורק מהסיבה הכלכלית
במקרים בהם בני הזוג ריאליים ויודעים כי גירושין הם גם אופציה מתקבלת על הדעת לסיום הנישואין, ולכן, הם משתמשים בהסכם ממון על מנת להסדיר את יחסי הממון ביניהם כאשר אחד מבני הזוג נמצא בסיכון מפני נושים, ויש צורך להגן על רכוש משותף או על רכוש בן / בת הזוג.
 

מדוע נדרשת עזרתו המקצועית של עורך דין בעת עריכת הסכם ממון?


בנוסף למורכבות עריכתו של ההסכם שאותה הזכרנו קודם, שמצריכה, , מעורבות של עורך דין, ככל ובני הזוג נשואים הסכמי ממון דורשים אישור רשמי של בית משפט לענייני משפחה ככל ומדובר בהסכם שנערך טרם הנישואין ניתן לאשר אותו ע"י נוטריון,. עורך דין מומחה בתחום יחסוך לכם את כל הבירוקרטיה והניסוי והטעיה שעלולים להיות מנת חלקכם, אם תתעקשו לערוך הסכם כזה בכוחות עצמכם.

תחומי עיסוק המשרד

עוד מאמרים

כיצד מתרחש ניכור הורי מצד האם?

כיצד מתרחש ניכור הורי מצד האם?

ניכור הורי מצד האם כיצד מתרחש ניכור הורי מצד האם? בכדי לדעת כיצד מתרחש ניכור הורי מצד האם, תחילה חשוב להבין מהו בכלל ניכור הורי?

איך מונעים ניכור הורי?

איך מונעים ניכור הורי?

איך מונעים ניכור הורי? איך מונעים ניכור הורי? ניכור הורי זוהי תופעה המתרחשת כאשר ילדים להורים גרושים או פרודים מפגינים יחס עוין וחוסר נכונות ליצירת

ייעוץ בחינם

דילוג לתוכן