.

עורך דין משפחה בכפר סבא

 
 

על עורך דין משפחה בכפר סבא


במסגרת עבודת עורך דין משפחה בכפר סבא הוא נדרש במקרים רבים לעסוק בניסוח הסכם חיים משותפים. ההסכם חייב להיעשות בכתב ושני הצדדים צריכים להיות חתומים עליו. על פי החוק בישראל אין חובה לאשר הסכם זה בפני נוטריון או בבית משפט. עם זאת מומלץ להתייעץ עם עורך דין משפחה בכפר סבא מתי כדאי לעשות זאת, על מנת לחזק את מעמדו המשפטי של ההסכם ולהפחית את היכולת לערער עליו בעת הצורך. בחקיקה ובפסיקה הוגדר הקשר בין הסכם חיים משותפים לבין צוואה וירושה.
 

הקשר בין הסכם חיים משותפים לצוואה וירושה


כפי שיודע כל עורך דין ירושות בכפר סבא אדם יכול להוריש לפי כללי סדר הירושה או בצוואתו רק כספים ונכסים שנמצאים בבעלותו או בבעלותו החלקית בנכסים המשותפים. הסכם חיים משותפים קובע כיצד מחלקים את נכסי בני הזוג בינם לבין עצמם. באופן זה יחולק גם העיזבון של כל אחד מבני הזוג. הצוואה של כל אחד בנפרד היא שתקבע את האופן בו יחולק עיזבונו, לאחר מותו בהתאם לחלוקה שנקבעה בהסכם החיים המשותפים. עורך דין משפחה בכפר סבא צריך להבחין בין הסכם חיים משותפים להסכם ממון או הסכם ידועים בציבור.
 

דיני ירושה ועיזבון


עורך דין ירושות בכפר סבא  צריך להתמחות בדיני ירושה ועיזבון. בדינים אלו המחוקק הגדיר את אופן חלוקת הרכוש לאחר פטירת המוריש כאשר לא ניסח צוואה. על פי החוק העיזבון עובר ליורשים על פי סדר ירושה קבוע ובלוקה שווה בין יורשים באותו המעמד משפטי בסדר. היורשים הראשוניים הם בן/בת הזוג כאשר אלו בחיים, ילדי המוריש ולאחר מכן נכדיו. גם קרובי משפחה מדרגה רחוקה נכנסים לסדר הירושה כאשר אין קרובים אחרים בחיים. בדיני ירושה ועיזבון נקבע כי במידה ואדם ערך צוואה בדעה צלולה, הרי ש עיזבונו יחולק בהתאם למופיע בצוואה, ולא בהתאם לסדר היורשים.
 

ייעוץ משפטי והתנגדות לצוואה


ערעור על צו הצוואה אפשרי רק בהינתן תנאים מסוימים ובהתאם לעילות הספציפיות שהגדיר המחוקק במסגרת דיני ירושה. בבקשה היורש צריך לנמק את הסיבות שבגללן הוא מתנגד לקיום הצוואה, בהתאם לעילות הבאות, העדר כשירות של המוריש בעת הכתיבה, השפעה בלתי הוגנת, פגמים בצוואה, מעורבות בעריכת הצוואה, וטענה לצוואה לא תקפה או מזויפת. כדאי להתייעץ ראשית עם עורך דין צוואות בכפר סבא או בכל מקום אחר אם ההתנגדות לצוואה עומדת במסגרת העילות החוקיות. עורך דין צוואות בכפר סבא יכול לייצג מי מהצדדים כאשר סכסוך ירושה מגיע לכותלי בית המשפט, על מנת לקבוע אלו מבין צוואות שונות שנכתבו בתקופות שונות היא התקפה ביותר. על פי דיני הירושה, כל עוד היא נכתבה בצלילות הדעת וללא השפעה או התערבות הרי שהגרסה האחרונה ביותר היא התקפה.
 

עורך דין משפחה בכפר סבא ממשרד מקצועי ומנוסה בתחום


במידה ואתם זקוקים לייעוץ או עזרה בנוגע לניסוח של הסכם חיים משותפים או הסכם ממון, כדאי לכם להיעזר בשירותים של משרד עורך דין דנה יצחק פיקר המתמחה בתחום. עורך דין משפחה בכפר סבא דנה יצחק פיקר מציעה מגוון שירותים בתחומים משפטיים שונים, תוך הבטחה למעורבות מלאה של הלקוחות, בכל החלטה. המשרד מתמחה בין היתר בדיני משפחה, דיני ירושה ועיזבון, דיני נזיקין, הסכמים וחוזים ודיני מקרקעין. במידת הצורך, המשרד אף עובד באופן שוטף, גם עם מומחים חיצוניים מתחומים שונים, בין היתר עם, חוקרים פרטיים, פסיכולוגים, יועצים זוגיים, שמאי מקרקעין, אקטואריים, רואי חשבון ויועצי מס ועוד. בתחום דיני המשפחה במיוחד חשוב לבחור בייעוץ משפטי המחפש פשרה והסכמות מכיוון שבמלחמות כולם נפגעים בסופו של דבר.

 
תחומי התמחות
דיני משפחה
דיני משפחה ומעמד אישי
זוגות חד מיניים
זוגות חד מיניים
הסכמים
הסכמים
יפוי כח מתמשך
יפוי כח מתמשך
צוואות וירושות
צוואות וירושות
הסכם ממון
 
פגישת ייעוץ
השאירו פרטיכם לתאום פגישה, בה נוכל לבדוק מהי דרך הפעולה המשפטית הטובה ביותר עבורכם.
משרד עו"ד דנה יצחק פיקר
ויצמן 42 (בית יתיר) כפר סבא 424716
נחל אלכסנדר 18 צור יצחק 4580800
טל': 074-708-71-22

פקס: 09-9670999
 
דוא"ל:  dana@dyp-adv.co.il
עיצוב גרפי: סטודיו עדנה ריקלין  •  מפת האתר  •  הצהרת נגישות