פתיחת תיק בהוצאה לפועל

 
 

מה חשוב להבין פתיחת תיק בהוצאה לפועל


פתיחת תיק בהוצאה לפועל נדרשת כאשר גוף או אדם אינו מצליח לגבות חובות מאדם. פתיחת תיק בהוצאה לפועל יכול להיות עבור חוב טלפון או לחברת האשראי והבנק ואף עבור גבר שלא משלם מזונות לגרושתו עבור ילדיהם. רשות האכיפה מאפשרת לחייבים לגבות את חובם בהתאם לדין.

קצוב או שטרות


ניתן לחלק את סוגי פתיחת תיק הוצאה לפועל לסכום קצוב ולתיק שטרות. סכום קצוב מוגבל לתקרה של 75 אלף ₪. פתיחת תיק הוצאה לפועל עבור סכום קצוב אפשרית כאשר ניתן להוכיח הפרה מפורשת של התחייבות או חוזה, שיש לגביהם ראיה בכתב. פתיחת תיק בהוצאה לפועל עבור תיק שטרות, שטר חוב או צ'קים ניתן ללא הגבלת סכום וניתן להגשה בכל עת. במהלך הליך זה ניתן לפנות ישירות להוצאה לפועל ללא הזדקקות לבת המשפט.
 

ההוצאה לפועל


ההוצאה לפועל הוא למעשה חלק מהזרוע המבצעת של בתי המשפט ונועד, לשם יישומם של הליכים משפטיים באופן מנהלי וביצועי. מנגנוני הגבייה של ההוצאה לפועל מוגדרים בחוק ומטרתם, לאפשר גבייה של החובות לזכאים לכך על פי הדין. בחקיקה ניתנו הגנות לחייבים, המאפשרים עיכוב או ביטול של ההליכים, במקרים מסוימים. הוצאה לפועל יכולים להגביל את רישיון הנהיגה של החייב ולהקשות בכך, על יכולתו של האדם לפרוע את חובותיו. בנוסף ההוצאה לפועל יכולים לבצע עיקול על המשכורת וגביית חובות מנכסים שונים.
 

ביצוע בדיקות מקדמיות


במהלך גיבוש הסדר חובות הוצאה לפועל יש לבצע בדיקה של כלל התיקים ולהבין את היקף החובות, מהות החובות ומספר הנושים על מנת להביא להסדר חוב מיטבי. יש להבין את יכולת ההחזר של החייב על מנת שהסכומים של הסדר חובות הוצאה לפועל יהיו כאלה שיסגרו את החובות ויפסיקו  את הסחרור הכלכלי. במידה וגובה החובות אינו מאפשר לגבש הסדרי פריסה בהסכמת הצדדים, יתכן וכדאי לפנות להליך פשיטת רגל.
 

פתיחת תיק בהוצאה לפועל עם עו"ד מקצועית ומנוסה


אם אתם בסחרור כלכלי וחובות ורוצים לגבש הסדר חוב בהוצאה לפועל או שהנכם מתקשים לגבות חוב שחייבים לכם כדין, כדאי לכם להכיר את עורכת דין והמגשרת, דנה יצחק פיקר. משרד עו"ד דנה יצחק פיקר מתגאה במתן שירותים משפטיים איכותיים ומקצועיים בשקיפות מלאה ובעורבות מלאה של הלקוח בכל שלב והחלטה. המשרד מתמחה בדיני משפחה ומעמד אישי, חוזים, נדל"ן, נזיקין והוצאה לפועל. 
 
תחומי התמחות
דיני משפחה
דיני משפחה ומעמד אישי
זוגות חד מיניים
זוגות חד מיניים
הסכמים
הסכמים
יפוי כח מתמשך
יפוי כח מתמשך
צוואות וירושות
צוואות וירושות
הסכם ממון
 
פגישת ייעוץ
השאירו פרטיכם לתאום פגישה, בה נוכל לבדוק מהי דרך הפעולה המשפטית הטובה ביותר עבורכם.
משרד עו"ד דנה יצחק פיקר
ויצמן 42 (בית יתיר) כפר סבא 424716
נחל אלכסנדר 18 צור יצחק 4580800
טל': 074-708-71-22

פקס: 09-9670999
 
דוא"ל:  dana@dyp-adv.co.il
עיצוב גרפי: סטודיו עדנה ריקלין  •  מפת האתר  •  הצהרת נגישות